وب سایت
...

کتاب میکروالکترونیک 1 و 2 منتشر شد

ﺳﻪشنبه 17 دی 1398 ساعت 17:53
9 / 10
از 10 کاربر

به اطلاع دانشجویان و مخاطبین گرامی می رساند کتاب میکروالکترونیک به تالیف رضا کهن توسط انتشارات نصیر منتشر شد. این کتاب دارای 2 جلد است که مطالب جلد های 1 و 2 به شرح زیر می باشد:

فهرست مطالب جلد 1:

فصل اول: دیود
فصل دوم: ترانزیستور دوقطبی پیوندی
فصل سوم: ترانزیستور اثر میدان
فصل چهارم: آینه‌ی جریان

فهرست مطالب جلد 2:

فصل پنجم: تقویت‌کننده تفاضلی
فصل ششم: تقویت‌کننده‌ی عملیاتی
فصل هفتم: فیدبک
فصل هشتم: تقویت‌کننده‌ی توان
فصل نهم: تنظیم‌کننده‌ی ولتاژ
فصل دهم: پاسخ فرکانسی

در کتاب میکروالکترونیک (جلدهای 1 و2) بالغ بر 600 سوال چهار گزینه ای میکرو الکترونیک با روش تحلیلی و تشریحی کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. رویکرد اصلی کتاب میکروالکترونیک "آموزش کلیه مفاهیم و نکات میکروالکترونیک 1 و 2 " با استفاده از حل مساله است. بدین ترتیب با موشکافی صورت گرفته، دانشجویان و مخاطبین عزیز با مطالعه این کتاب و دقت بر روی نحوه تحلیل صورت گرفته مسائل در داخل آن، به یک درک عمیقی از مفاهیم و مطالب کلی دنیای میکروالکترونیک می رسند که می توانند با استفاده از این بینش، به راحتی از پس تحلیل مسائل موجود در کتابهای مرجع میکروالکترونیک در سراسر دنیا برآیند. از طرفی دانشجویان گرامی برای آمادگی هر چه بیشتر در  آزمونهای  دانشگاهی دروس الکترونیک 1 تا 3 و هم چنین مدار مجتمع خطی آنالوگ از روش تحلیلی کتاب میکروالکترونیک می توانند بهره گیرند. هم چنین داوطلبین کنکور ارشد و دکترای رشته مهندسی برق لازم است در نظر داشته باشند که در کتاب میکروالکترونیک، همه نکات و مطالبی که در تاریخ آزمونهای ارشد و دکترای مهندسی برق درس الکترونیک 1 و 2 مورد نظر طراحان قرار گرفته، به نحوی در دل سوالات ارائه شده در این کتاب گنجانده شده است. در نتیجه داوطلبین عزیز هم می توانند با مطالعه کتاب میکروالکترونیک، گذری بر نکاتی داشته باشند که در درس الکترونیک مربوط به کنکورهای مختلف رشته مهندسی برق (ارشد و دکترا) مورد سوال واقع شده اند. همچنین با توجه به سوالات جدیدی که در کتاب است، یک گام جلوتر از طراحان درس الکترونیک 1 و 2 کنکور ارشد و دکترا حرکت نمایند.در این بخش توجه به چند نکته اهمیت دارد:
1. در کتب مرجع میکروالکترونیک، برای هر مبحث، فقط 1 سوال حل شده و بین مباحث هم  ارتباط  محدودی دیده می شود. در کتاب حاضر، برای هر مبحث چندین سوال در سطوح مختلف تحلیل شده است. در ضمن وقتی سوالات کتاب در هر فصل را حل می کنید، بین سوالات کتاب و مباحث آن یک روند منطقی و مفهومی می بینید.
2. در کتب مرجع میکروالکترونیک، اعداد مربوط به پارامترهای سوالات داخل کتاب طوری است که نمی توان جواب دقیق و قابل لمس به دست آورد. البته در کتاب حاضر سعی شده که هر سوال از هر روشی که حل شود، به یک جواب دقیق با خطای کم برسید.
3. در کتب مرجع میکروالکترونیک، نمی توان مدارهای ترانزیستوری با ro کوچک و یا beta پایین را با دقت تحلیل کرد، در مقابل در کتاب حاضر، مدار با هر نوع ro و beta  را می توان با دقت بالا آنالیز کرد.
در انتها توصیه می شود که دانشجویان و مخاطبین عزیز به صورت زیر کتاب میکروالکترونیک را مطالعه نمایند:
برای مطالعه این کتاب، حداقل پایه در دروس الکترونیک 1 و 2 کافی است. خواننده کتاب برای مطالعه بار اول آن لازم است که در یک بازه ی زمانی 45 روزه ، هر روز حدود 15 سوال کتاب را به همراه پاسخ های تشریحی داخل کتاب تحلیل نماید. آن هم به این صورت که از سوال 1 تا سوال 15 یک به یک ابتدا سوال را حل کند و سپس از روی پاسخ تشریحی ارائه شده، درستی پاسخ خود را بررسی کند. حتا هم اگر سوال را درست حل کرده باشد، کل پاسخ تشریحی را بخواند تا به درک عمیقی از آن سوال برسد. این روند باید تا حل سوال 15 ادامه یابد. البته اگر خواننده تسلط نسبی بر مطالب دارد، می تواند یکجا 15 سوال را حل کرده و در انتها پاسخ تشریحی مربوط به 15 سوال را مطالعه کند. میزان زمان صرف شده در مطالعه بار اول خیلی مهم نیست. ولی مدت زمان پیشنهادی برای مطالعه 15 سوال بالای 3 ساعت است. این روند هر روز بایستی ادامه یابد تا کل سوالات کتاب جلد 1 و 2 تمام شود. در ادامه این بار جهت تثبیت مطالب و رسیدن به یک تسلط نسبی، این بار لازم است که در یک بازه ی 30 روز کل کتاب مرور شود. در این مرحله خواننده لازم است هر روز 20 سوال را هر روز در مدت زمان 120 دقیقه پاسخ داده و سپس از روی پاسخ تشریحی و این بار به صورت صرفا مرور، رفع اشکال نماید. این روند بایستی تا روز 30 ام دنبال شود. پس از خواندن مطالب کتاب به صورت توضیح داده شده، در انتها با توجه به تغییر نگرشی که با مطالعه کتاب ایجاد شده و دست و پنجه نرم کردن با سوالات کتاب که اکثرا جدید هستند، قدرتی به خواننده می دهد که امیدواریم با اطمینان بالایی بتواند از تحلیل هر آزمون درس الکترونیک 1 و 2 چه در دانشگاه و چه در کنکور ارشد و دکترا  و همچنین تحلیل مدارهای آنالوگ پایه ی مدار مجتمع بر آید.
در انتها برای تهیه و سفارش این کتاب از لینک زیر می توانید اقدام نمایید. با آرزوی توفیق برای همه هموطنان عزیز


جلد دو کتاب میکرو الکترونیک نیز قابل دسترس است.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :